شی جینپینگ: اهمیت بالایی به روابط با پاکستان قائلیم

رییس جمهوری چین گفت که کشورش اهمیت بسیار بالایی به روابط با پاکستان قائل و بر این باور است که پروژه اقتصادی کلیدی میان دو طرف موفقیت آمیز خواهد بود.

شی جینپینگ: اهمیت بالایی به روابط با پاکستان قائلیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رییس جمهوری چین با ژنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد مشترک پاکستان که به پکن سفر نموده است، دیدار کرد.

رییس جمهوری چین در این دیدار گفت که پاکستان و چین دوستانی دیرین محسوب می شوند.

شی جینپینگ در ادامه تأکید کرد که کشورش همواره اهمیت بسیار بالایی برای روابط پکن و اسلام آباد قائل است.

او همچنین از حمایت اسلام آباد از طرح یک جاده و یک کمربند و ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان استقبال کرد.

شی جینپینگ گفت : تا زمانی که تدابیر جدی و اعتماد متقابل در سطوح بالا پا بر جا باشد، ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان موفقیت آمیز خواهد بود و مردمان دو کشور را بهره مند خواهد ساخت.

از زمان روی کار آمدن عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان در اوت امسال، ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس ستاد مشترک ارتش ارشدترین مقام پاکستانی است که چین رفته است.

سفر وی به چین چند هفته پس از آن اجرا شده که یکی از دیپلمات های ارشد چینی به اسلام آباد رفت. پاکستان در سال های اخیر روابط خود با چین را تقویت بخشیده چون از آمریکا دلسرد گردیده است.

انتظار می رود که رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان بتواند تنش ایجاد گردیده بر سر اظهارت تند وزیر تجارت این کشور درباره پروژه چینی جاده ابریشم را بهبود بخشد.

روز سه شنبه، ژانگ یوژیا، معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین به باجوا بار دیگر تأکید کرد که دو کشور تمامی زمینه ها را برای همکاری استراتژیک دارند.

معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین توضیح داد، چین رویکرد دولت جدید پاکستان را در پیگیری کامل روابط دو کشور می ستاید و به دنبال همکاری با دولت جدید اسلام آباد برای پیشبرد ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان است.

پکن همچنین قول سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری در پاکستان برای زیرساخت های طرح یک کمربند و یک جاده را داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شی جینپینگ: اهمیت بالایی به روابط با پاکستان قائلیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شی جینپینگ: اهمیت بالایی به روابط با پاکستان قائلیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید