ضرورت تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت های دانش بنیان

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی، اصلی ترین درخواست شرکت های دانش بنیان از دانشگاه را تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد بیان کرد و خواهان افزایش تعاملات و همکاری های مجموعه پارک با دانشگاه فردوسی شد.

ضرورت تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران، رضا قنبری در نشست مشترک رییس و مدیران گروه های آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد با مدیران پارک علم و فناوری خراسان، گفت: ما برای کاهش ریسک یک شرکت دانش بنیان باید هزینه های آن شرکت را پایین بیاوریم و مهم ترین هزینه یک شرکت دانش بنیان و واحد فناور، هزینه تحقیق و توسعه آن شرکت است.

وی اضافه کرد: در خواست ویژه ما از دانشگاه، فراهم ساختن نیروی انسانی متخصص و کارآمد برای شرکت ها به خصوص در بخش تحقیق و توسعه است.

قنبری، ضمن تاکید بر همکاری پارک و دانشگاه برای توسعه طرح کواپ (تحصیل همزمان دانشجویان با حضور در صنعت) گفت: از مجموع 9 شرکت که دانشگاه فردوسی برای طرح کواپ در نظر گرفته است، 8 شرکت از مجموعه پارک علم و فناوری خراسان هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، پوررضا، رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد هم در این نشست ضمن ابراز امیدواری برای گسترش ارتباطات پارک و دانشگاه فردوسی در دوره ریاست دکتر قنبری، خواهان شکل گیری تیم مشترکی از دانشگاه و پارک برای تعریف و تقسیم درست وظایف به منظور افزایش تعاملات شد.

وی همچنین معرفی شرکت های موفق پارک و سخنرانی مدیران شرکت ها به خصوص مدیران فارغ التحصیل از دانشگاه فردوسی را اقدامی ارزشمند برای افزایش انگیزه دانشجویان مطرح نمود.

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد همچنین خواهان مشخص سازوکاری مشخص برای بهره گیری از ظرفیت های آزمایشگاهی دو طرف شد.

مهندس تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک هم عمده خدمات آموزشی و مشاوره ای پارک را در حوزه کسب و کار دانست و مهم ترین مزیت حضور شرکت ها را در پارک گسترش ارتباطات با نهادها و سازمان های مختلف مطرح نمود.

وی، از جمله برنامه های پارک برای گسترش ارتباطات با دانشگاه را معرفی نمونه شرکت های موفق در دانشگاه و همکاری در بحث کارآموزی و همچنین دوره پسادکترا ذکر کرد.

بافقی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی نیز گفت: شرکت های پارک می توانند در حل مسائل مختلف و فراوری محتوا به دانشگاه یاری نمایند.

وی اضافه کرد: ما در راستای تقویت نیروی انسانی و حمایت و ایجاد آزمایشگاه می توانیم با یکدیگر تعاملات گسترده ای داشته باشیم.

رییس و مدیران گروه های آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد پیش از این نشست از مجتمع آزمایشگاهی پارک بازدید کردند و با فعالیت های آزمایشگاه های تخصصی پارک در حوزه سرامیک، برق، شیمی و مکانیک آشنا شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت های دانش بنیان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید