کیفیت ضعیف نفت روسیه دوباره مشکل ساز شد

تنها چند روز پس از این که روسیه بیان کرد جریان نفت به اروپا به وسیله خط لوله دروژبا را به طور کامل از سرگرفته است، پالایشگاه نفت شل در آلمان واردات به وسیله دروژبا را به دلیل وجود کلرید اورگانیک بیش از حد استاندارد، متوقف کرد.

کیفیت ضعیف نفت روسیه دوباره مشکل ساز شد

به گزارش خبرنگاران، آلودگی نفت خامی که به وسیله دروژبا به اروپا ترانزیت می گردد در اواخر آوریل روسیه را ناچار نموده بود صادرات به وسیله این خط لوله به چندین کشور اروپایی را متوقف کند.

آلودگی نفت به ماده شیمیایی کلرید ارگانیک که مقامات روسی آن را عمدی اعلام کردند، برای تجهیزات پالایشگاه و همچنین سلامت انسان خطرناک و آسیب رسان بود. این ماده شیمیایی برای افزایش فراوری نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

سخنگوی شرکت شل به نشریه آلمانی هندلزبلات گفت: پالایشگاه این شرکت در آلمان واردات نفت روسیه به وسیله دروژبا را متوقف نموده است زیرا همچنان کلرید ارگانیک بیش از حد مجاز وجود داشت.

وی در ادامه اضافه نمود: پالایشگاه پی سی کی با تأمین کنندگان و اپراتورهای خط لوله در تماس است تا علت وجود سطح بالای کلرید ارگانیک و نحوه برطرف این مشکل روشن گردد.

آلودگی نفت روسیه فعالیت پالایشی بعضی از شرکت ها را در ماه مه مختل کرد. به عنوان مثال شرکت توتال فعالیت بعضی از واحدهای پالایشگاه لیونا در آلمان را برای انجام آنالیز های فنی تعطیل کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در اواخر ماه مه یک ماه پس از اینکه جریان نفت خام روسیه به وسیله خط لوله دروژبا به دلیل آلودگی معلق شده بود و با وجود اطمینان روسیه به اینکه جریان نفت پاک به وسیله این خط لوله به سمت غرب و به سوی اروپا در نیمه دوم ماه مه از سر گرفته خواهد شد، تحلیلگران و معامله گران اعلام کردند پیشرفت بسیار آهسته بوده و هزینه ها ممکن است سر به فلک بکشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کیفیت ضعیف نفت روسیه دوباره مشکل ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت ضعیف نفت روسیه دوباره مشکل ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید