یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن به زودی نهایی می گردد

سفیر کشورمان در ژاپن با هیروشی تاباتا، کمیسیونر آژانس گردشگری ژاپن دیدار و در مورد زمینه های همکاری دو کشور در صنعت گردشگری، تعاملات دوستانه، فرهنگی و برنامه های ویژه سالگرد نودمین سال برقراری روابط دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.

یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن به زودی نهایی می گردد

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد سوالی را درباره امضای یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری بین دو کشور مطرح نمود که تاباتا کمیسیونر آژانس گردشگری ژاپن در پاسخ، با ابراز امیدواری جهت توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها گفت: موضوع یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن در دستور کار آژانس گردشگری ژاپن واقع شده است و به زودی آن را نهایی می کنیم.

تاباتاهمچنین ضمن ابراز خوشحالی از سمینار گردشگری مقصد: ایران، که قرار است دوم آبان ماه امسال در سفارت کشورمان در توکیو برگزار گردد، بر اهمیت این اقدامات در توسعه گردشگری دو کشور تاکید نمود.

وی همچنین با اشاره به نودمین سال برقراری روابط دو کشور در سال 1398 (2019)، برای دیدار از ایران ابراز علاقه کرد و توضیحاتی را در مورد اقدامات اجرا شده در ژاپن برای آسایش و راحتی گردشگران مسلمان، از جمله غذای حلال ارائه کرد.

رحمانی موحد سفیر کشورمان در توکیو نیز با قدردانی از پیگیری های اجرا شده توسط آژانس گردشگری ژاپن، برای امضای یادداشت تفاهم همکاری گردشگری دو کشور در توکیو یا تهران اعلام آمادگی کرد.

این دیپلمات کشورمان همچنین با بیان این که بخشی از جاذبه گردشگری ایران نیازمند توسعه و زیرساخت است، خطاب به کمیسیونر گردشگری ژاپن گفت: از جنابعالی به عنوان مدیر موفق در زمینه توسعه و زیر ساخت گردشگری برای سفر به ایران دعوت می کنم و امیدوارم در سفر به ایران، از تجارب شما در این زمینه استفاده کنیم.

لازم به ذکر است، کمیسیونر گردشگری ژاپن، ریاست آژانس گردشگری این کشور را برعهده دارد که زیر نظر وزرارت زمین، زیرساخت، گردشگری و حمل ونقل فعالیت می نماید. مسئولیت آن هم با آژانس سیاست گذاری و تصمیم گیری در خصوص راهبرد توسعه گردشگری ژاپن است و هماهنگی های بین دستگاه های دولتی و نیز بخش خصوصی فعال را نیز برعهده دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن به زودی نهایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن به زودی نهایی می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید