10 نشانه که می گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

آن دسته از افرادی که ازدواج کردن در زمره برنامه های مهم زندگی شان است و همواره در حال برنامه ریزی کردن برای آن هستند معمولا یک سوال ذهن شان را درگیر می نماید. من آمادگی ازدواج کردن را دارم؟

10 نشانه که می گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

به گزارش، ازدواج کردن در کنار تولد، مرگ و فرزندآوری یکی از اتفاقات مهم در زندگی هر فرد است. به استثنای کسانی که تصمیم به ازدواج ندارند، آن دسته از افرادی که ازدواج کردن در زمره برنامه های مهم زندگی شان است و همواره در حال برنامه ریزی کردن برای آن هستند معمولا یک سوال ذهن شان را درگیر می نماید. من آمادگی ازدواج کردن را دارم؟ یک سوال مهم و اساسی که بهتر است ابتدا برای آن پاسخی منطقی پیدا کنید و سپس سراغ مقوله مهم ازدواج بروید.

شما فقط می خواهید ازدواج کنید که صرفا ازدواج نموده باشید یا دقیقا می دانید از ازدواج چه می خواهید و چرا می خواهید باقی عمرتان را با شریکی که برای خود برگزیده اید سپری کنید؟ یکی از نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج را دارید این است که دقیقا بدانید هدف تان از ازدواج چیست. برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید از خودتان سوالات سخت بپرسید و خودتان را به چالش بکشید، مثلا این که ازدواج با کسی که او را انتخاب نموده اید از نظر عاطفی و روحی چه مزایایی برای شما دارد. آیا در کنار او احساس آرامش می کنید و علیرغم تمام اختلاف نظر ها با هم خوب هستید و یک رابطه استاندارد و بدون تنش های مداوم دارید یا خیر. اگر هدف تان از ازدواج فقط رسیدن به وصال کسی است که شدیدا دوستش دارید و به سایر جنبه های رابطه چندان توجهی ندارید لطفا دست نگه دارید و کمی بیشتر خودتان را به چالش بکشید.

مراسم عروسی یک برنامه شاد و مفرح است که برگزاری آن هم خودتان و هم اطرافیان تان را شاد و مشعوف می نماید. اما این مسئله می تواند یک دلیل محکم برای ازدواج کردن باشد؟ شما فقط می خواهید یک جشن عروسی بگیرید و در مرکز توجه باشید؟ جشن عروسی فقط چند ساعت طول می کشد، اما ازدواج بحث یک عمر زندگی است. پس نه برای یک روز بلکه برای تمام عمر برنامه ریزی کنید. در مورد روز هایی که می خواهید در کنار شریک زندگی سپری کنید، حتی زمانی که دیگر در مرکز توجه نیستید و همه چی به روال عادی برگشته فکر کنید.

طبق تحقیقات اجرا شده بهترین سن برای ازدواج 25 سالگی است. اگر چه برخی افراد در سنین بالاتر یا پایین تر هم به نتایج خوبی در ازدواج می رسند و نمی توان برای همه نسخه یکسانی پیچید. اما هر چه تجربه اجتماعی شما بیشتر باشد، بهتر آدم ها و روابط را بشناسید و اخلاق آدم ها را تجزیه و تحلیل کنید می توانید ازدواج موفق تری داشته باشید.

یکی دیگر از نشانه های که می گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید عمق رابطه شما با کسی است که به عنوان شریک زندگی انتخاب نموده اید. شما برای ازدواج به یک رابطه عمیق احتیاج دارید، عمیق تر از آن که فقط تمام وقت سرگرم باشید، به مهمانی بروید و خوش بگذرانید. شما زمانی آمادگی و شرایط ازدواج را دارید که بدانید رابطه شما حتی در شرایط ناراحت کننده و سخت هم عمیق است و این آمادگی را دارید که در مسائل و چالش ها کنار هم باشید.

مهم نیست که چند وقت است با کسی که او را برای ازدواج انتخاب نموده اید هستید. مهم این است که او را کاملا بشناسید و به او اعتماد داشته باشید. یکی از نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج این است که بدون توجه با سال ها یا ماه هایی که با شریک تان برای شناخت بیشتر گذرانده اید او را خوب بشناسید و هر دو به هم اعتماد داشته باشید. عشق مهم است، اما اعتماد مهم تر است. اعتماد رگ حیاتی و قلب تپنده رابطه ای به اهمیت ازدواج است.

ازدواج نه شخصی را تغییر می دهد و نه شما با ازدواج کردن می توانید شریک زندگی تان را تغییر دهید. دانستن این اصل مهم و اساسی از جمله نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج است. اگر در رابطه شما یک شکاف عمیق وجود دارد ازدواج نمی تواند این شکاف عمیق را پرکند و از بین ببرد.

یکی دیگر از مهم ترین نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج توانایی داشتن برای حل منصفانه اختلافات است. اختلافات را مخفی نکنید و تصور نکنید که فراموش کردن همه چیز را درست می نماید. اگر با هم مسائل عمیق دارید تصور نکنید که با ازدواج کردن تمام مسائل حل می شوند. اگر در همین مرحله نمی توانید مسائل تان را حل کنید پس در آینده هم نمی توانید ارتباط موثر و مفیدی با هم داشته باشید.

یکی دیگر از نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج برنامه ریزی دراز مدت است. در شروع راه یک رابطه جدید معمولا احتیاج به برنامه ریزی دراز مدت ندارید و به قول معروف در اغلب موارد هر چه پیش آید خوش آید. اما زمانی که تصمیم می گیرید رابطه را وارد فاز جدی و ازدواجی کنید باید با همدیگر برای دراز مدت برنامه ریزی کنید.

شریک زندگی تان می خواهد برای یک سفر دور جهان برنامه ریزی کند؟ شما می توانید مدت طولانی تنها بمانید یا می خواهید با او همراه شوید؟ یا مثلا طرف مقابل دوست دارید در یک یا دو سال بعد از ازدواج یا حتی بلافاصله بچه دار شوید. آیا شما با این مسئله مسئله ای ندارید، یا اعتقاد دارید باید چند سال از ازدواج بگذرد و یا شاید هم اصلا قصد ندارید فرزندی داشته باشید و یا حتی می خواهید کودک بی سرپرستی را به فرزندی بپذیرید. در مجموع باید بدانید از زندگی چه می خواهید و آیا می توانید با شرایط و برنامه های طرف مقابل کنار بیایید یا خیر. منظور از برنامه ریزی دراز مدت هم همین است.

زمانی که یک رابطه عاطفی برای شما جدی و تبدیل به عشق می گردد ممکن است تصور کنید دیگر هیچ مسئله ای وجود ندارد. شاید اصلا در ابتدای رابطه برای تان مهم نباشد که پدر یا مادرتان نامزدتان را دوست ندارند. اما در ادامه قطعا این موارد روی کیفیت زندگی شما تاثیر خواهند گذاشت. این را هم بدانید که خانواده و دوستان تان شما را خوب می شناسند و اگر با نامزدتان مشکل دارند بهتر است پای دلیل و استدلال های شان بنشینید. حتی بهتر است که نامزدتان را بیشتر به جمع فامیل و دوستان ببرید تا بهتر همدیگر را بشناسند و سوءتفاهمات احتمالی رفع شوند.

اگر عاشق او هستید و به جز او نمی توانید خودتان را کنار فرد دیگری تصور کنید این یکی از نشانه های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج است. اگر با فرد دیگری خوشحال نیستید و زمانی که با او هستید از همیشه حال تان بهتر است و آرامش دارید تعلل نکنید، پا پیش بگذارید و از عشق، رابطه و ازدواج تان لذت ببرید.

منبع: مجله کوروش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "10 نشانه که می گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نشانه که می گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید